קריית מלאכי מוכנה לשנה החדשה!

תלמידי בית ספר עציון יפתחו את שנת תשפ"ג עם מבנה חדש בעלות כ-27 מיליון, בגני הילדים הושקעו כ-10 מיליון שקלים וכן 3 אולמות ספורט חדשים בבתי הספר. סך הכל הושקעו בקריית מלאכי: כ-45 מיליון שקלים!


ההשקעה הפיזית במוסדות החינוך בקריית מלאכי ממשיכה במלוא המרץ. במהלך הקיץ הושלמו עבודות בנייה וחידוש בתי ספר וגנים רבים, במסגרת תוכנית עבודה שתוכננה מראש.
גולת הכותרת היא בניית בית ספר עציון: בית הספר יתפרס על שטח ענק של כ-9 דונם עם 24 כיתות לימוד, חדרי מעבדות, כיתות מחשבים וטכנולוגיה, חדרי שיח וספרייה גדולה. כמו כן נבנה מגרש פתוח למשחקי כדורגל וכדורסל וכן אולם ספורט ממוזג. עלות הקמת בית הספר נאמדת בכ-27 מיליון שקלים.

במבנה עציון שהתפנה, נפתחה אולפנה לבנות וכן 3 גנים לחינוך מיוחד בעלות התאמה וחידוש של כחצי מיליון שקלים. גם החינוך המוכר שאינו רשמי (מוכש"ר) של הקהילה הליטאית יקבלו במקום 3 גנים.

6 כיתות לחינוך המיוחד נפתחו השנה בעלות של כ-300 אלף שקלים, חדר אנגלית עם מערכת מולטימדיה ללימוד אנגלית מדוברת נפתח בגימנסיה דרכא בעלות של כ-125 אלף שקלים, חדרי הכלה בתיכון בית חנה ובית ספר הראל, חדרי מורים חדשים באמית וחב"ד בנות.

למחלקת הגנים נוספו גם 2 גנים חדשים צבעוני וסיגליות  - לחינוך הממלכתי בשכונת המחנה. 6 גנים נוספים עברו מתיחת פנים משמעותית בשיתוף JNF-UK: גפן, אירוסים, רימון, בשמים, ורדים ועציון ב'. אלו נוספו לגנים ארז ותהילה שהחידוש שלהם הסתיים במהלך השנה. המימון הוא בשיטת מייצ'ינג של הרשות עם JNF UK בעלות כוללת של כחמישה מיליון שקלים וחצי. לצד זאת חודשו החצרות והגנים בהצללות חדשות, ריהוט, ריצוף חדש, התקנת מטבחים, לצד תיקוני צבע וצביעה מחדש של כל הגנים.

תלמידי תיכון אמית ונצח ישראל יזכו לפתוח את השנה עם אולם ספורט חדש. בגימנסיה דרכא האולם צפוי להיפתח אחרי החגים, ואלו נוספו לבית ספר אחוות אחים שחידוש אולם הספורט הסתיים בו בתחילת השנה. באולם הספורט של בית ספר הראל הותקנו מזגנים חדשים. עלות חידוש אולמות הספורט נאמדת בכ-2.2 מיליון שקלים.

לקראת שנת הלימודים תשפ"ג הושקעו בקריית מלאכי כ-45 מיליון שקלים מתקציב העירייה, משרד החינוך וגורמים נוספים.

ראש העיר קריית מלאכי אליהו זהר: "ההשקעה במבנים הפיזיים של מוסדות החינוך היא לא פחות חשובה מהשקעה בחינוך. זו השקעה של עשרות מיליוני שקלים כדי שתלמידי קריית מלאכי ייהנו מסביבה נאה המרחיבה את הדעת, בדרך להגעה להישגים גם בחינוך. מגיע יישר כח גדול למנהל הפרויקטים יחיאל כהן ומנהל המחלקה הטכנית ירון כהן, יחד עם כל הצוותים שלהם על העבודה הרבה והעמידה בלוחות הזמנים הצפופים של הקיץ".

צילום: עיריית קריית מלאכי