פותחים את שנת תשפ"ג!

קריית מלאכי בצמיחה: 6,806 תלמידות ותלמידים יפתחו את השנה החדשה בקריית מלאכי המהווים כ-26.8% מכלל האוכלוסייה בעיר, ע"פ נתוני הלמ"ס. באיזה בית ספר ייפתחו 6 כיתות חדשות? ומי המנהלות החדשות שהצטרפו לקריית מלאכי? כל הפרטים


גם בשנת הלימודים תשפ"ג מורגשת מגמת הצערת העיר קריית מלאכי בזכות המשפחות החדשות המגיעות לעיר. בשנת הלימודים הקרובה יתווספו 188 תלמידים חדשים וסך הכל ילמדו בכל המסגרות 6,806 תלמידות ותלמידים יפתחו את שנת תשפ"ב.

גני ילדים

מספר התלמידים בגני הילדים עומד על 1,956 ילדים. מתוכם ילמדו 1,127 ילדים בגני חובה  ו-735 בגני טרום חובה. סך הכל נוספו השנה 6 גני ילדים: 2 בחינוך הפורמאלי, 3 בחינוך המיוחד וגן נוסף בחינוך המוכר שאינו רשמי (מוכש"ר). סך הכל בקריית מלאכי יפעלו בשנה הקרובה 74 גנים, מתוכם 9 בחינוך המוכש"ר ו-10 בחינוך המיוחד. בבית הספר עציון שהתפנה עקב מעבר למבנה חדש, הוקם לראשונה אשכול 3 גנים לחינוך מיוחד.

בתי ספר יסודיים

 3,349 תלמידות ותלמידים ילמדו השנה ב-9 בתי ספר יסודיים בעיר. 535 מתוכם יתחילו בהתרגשות את כיתה א'. בית ספר חב"ד בנות יפתח לראשונה 6 כיתות א' בשנת הלימודים – מספר הכיתות הגדול ביותר בעיר.

חלוקת התלמידים לפי בתי ספר: אחוות אחים- 357  תלמידים, נצח ישראל- 308, הראל-  430, אלי כהן- 243, ישורון- 204, חב"ד בנים-625, חב"ד בנות-630, עציון- 431 ות"ת בית יוסף- 121.

בתי הספר העל יסודיים

בשלושת התיכונים בקריית מלאכי ילמדו בשנת תשפ"ב 1,501 תלמידים: גימנסיה דרכא- התיכון הגדול בעיר עם 634  תלמידים, בית חנה 499 תלמידות וקריית החינוך אמי"ת עם 368. אולפנה חדשה נפתחה בקריית מלאכי אשר תוגדר בית ספר צומח. בשנה קרובה ילמדו בכיתה ז'  19 בנות. בית הספר יפעל תחת הסמל מוסד של תיכון אמית.

פנים חדשות

2 מנהלות חדשות הצטרפו למערכת החינוך: נוגה ויטלי - מנהלת האולפנה החדשה בעיר ואורית שרעבי – החליפה את אבי חדד בניהול בית ספר הראל. לאגף החינוך נבחרה בשבועות האחרונים סגנית למנהל אגף החינוך - רויטל נאמן יהל ולמנהלת האקו-סיסטם בקריית מלאכי נבחרה השבוע צופיה בן שחר.

כ- 24 תלמידים ותלמידות מאוקראינה ישתלבו בשנה הקרובה בקריית מלאכי, בבתי הספר חב"ד בנים ובנות. בעזרת עולים ותיקים ומורות שאף הן מאוקראינה התלמידות והתלמידים מקבלים סיוע והכוונה בלימודים.

ימי היערכות לשנה החדשה

בימים ראשון ושני שעבר התקיימו יומיים של היערכות למנהלים ולסגני בתי הספר יחד עם מנהלים שונים באגף החינוך. ההיערכות התקיימה בעיר תל אביב, יחד עם סגנית ראש העיר ציפי ברנד, מנהלת אגף החינוך בעיריית ת"א שירלי רמון ובכירים נוספים.

נושא ההיערכות השנה היה "חדשנות" במטרה לעורר חשיבה אחרת בנושאי הייטק, יזמות חברתית, אתגרי המאה ה-21. סביב שולחנות עגולים שמעו נשות ואנשי החינוך של קריית מלאכי רעיונות חדשים, הביאו רעיונות משלהם ובתל אביב החמיאו רבות לצוותי החינוך מקריית מלאכי. את יום ההיערכות הובילו מנהל אגף החינוך ד"ר אבי אדרי וסגניתו רויטל נאמן יהל על הובלת ההיערכות יחד עם כל האגף. בימי ההיערכות נכחו גם ראש העיר אליהו זהר הממונה על החינוך, סגן ראש העיר יוסי סולימני והמשנה לראש העיר שלומי מלכה הממונה על הנוער והצעירים.

למחרת ביום שלישי התקיים יום היערכות גם לסייעות גני הילדים ובתי הספר. היום התחיל במופע סטנד-אפ "הורות זה לא צחוק", על תקשורת בריאה מול ילדים. כמו כן התקיימו הרצאות, הדרכות, תיאום מול אגפי העירייה וחלוקת תעודות ל-30 סייעות שסיימו "קורס מתקדם" ע"י השלטון המקומי. יישר כח

באותו מעמד הוכרזו גם שלושת הגנים שזכו בתחרות "ספסל החברות" לזכרו של הילד עדו אביגל ז"ל. הגנים הזוכים הם: שדות, כרמים ותהילה. את היוזמה וההיערכות לסייעות הובילה מנהלת הגיל הרך אביבית חיו יחד עם צוות הגנים.

ראש העירייה והממונה על החינוך אליהו זהר: "צוותי המורים והמנהלים מצויים בעיצומו של תהליך התאמת הפדגוגיה לעידן החדשנות. תהליך תלת שנתי שיגביר מוטיבציה,ויהפוך את הלמידה למסקרנת, מעניינת ומאתגרת. בד בבד עם תהליכים אלה אנו משקיעים מיליוני שקלים בתנאי הלמידה שיאפשרו נוחות, סביבה פדגוגית נעימה ומותאמת למאה ה-21. אני מאחל בהצלחה רבה לכל התלמידות והתלמידים שלנו בשנה החדשה".

מנהל אגף החינוך ד"ר אבי אדרי: "תחילתה של שנת לימודים היא התרגשות עצומה עבור משפחות רבות אשר שולחות את ילדיהם - חלקם בפעם הראשונה - למסגרת חינוכית . המפגש עם המורים והמורות, בתי הספר והחברים הפך לחוויה הצרובה בהם לכל החיים.  אגף החינוך פועל ללא לאות ובמקצועיות רבה, יחד עם אנשי מקצוע מסורים ליצור את תמונת העתיד המיטבית עבור כל תלמידי ותלמידות העיר. עיריית קריית מלאכי בראשות ראש העיר ומחזיק תיק החינוך  מר אליהו זהר משקיעה כספים רבים בקידום החינוך על כל רבדיו. אני מאמין כי כל מי שייקח חלק בתוכניות אלה יוכל להעשיר את  ארגז הכלים הדרוש לו להצלחה  בעולם העבודה העתידי במאה ה-21".

צילום: עיריית קריית מלאכי