תיכוני קריית מלאכי עם נתון מדהים: 92.9% זכאים לבגרות

עלייה דרמטית של 10% בזכאים לבגרות. ההשקעה בתלמיד ממשיכה להיות גבוהה משמעותית מהממוצע הארצי. נמשכת העלייה גם ב-5 יח' בגרות במתמטיקה ואנגלית


מנתוני הזכאות לבגרות אשר פרסם הבוקר משרד החינוך עולה שיפור מדהים בנתוני הזכאות לבגרות של תלמידי קריית מלאכי כאשר 92.9% מתלמידי שלושת התיכונים זכאים לבגרות, לעומת 84.6% בשנה שעברה. תיכון אמית עם 94.6% זכאים לבגרות, תיכון בית חנה עם 92.6% זכאות לבגרות ותיכון גימנסיה דרכא עם 91.5% זכאות לבגרות. זאת כאשר הממוצע הארצי בזכאות לבגרות עומד על 76%. בכך ממשיכה קריית מלאכי לזנק בתחום החינוך ולהביא את תלמידיה למצוינות.

עוד עולה מנתוני משרד החינוך כי ההשקעה בתלמידי קריית מלאכי גבוהה משמעותית מהממוצע הארצי והמחוזי; קריית מלאכי משקיעה בתלמידיה 25,334 שקלים בממוצע פר תלמיד, לעומת ממוצע ארצי של 20,128 שקלים וממוצע מחוזי של 21,270 שקלים בכל תלמיד.

גם אם לוקחים בחשבון את הנתון המחשב את כלל התלמידים הלומדים ברשות (כולל תלמידי ישיבה), עדיין ניתן לומר כי חלה עלייה משמעותית בזכאות לבגרות. 76.4% בשנת תשפ"א לעומת 66.8% בשנת תש"ף – עלייה של כ-10% בזכאים לבגרות. בנוסף, הנתונים מציגים עליות נוספות גם בבגרויות הכוללות 5 יחידות אנגלית (עלייה של 3.3%) וגם בבגרות הכוללת 5 יחידות מתמטיקה (עלייה של כמעט 2%).

ממוצע הלומדים בכל כיתה בקריית מלאכי נמוך אף הוא מהממוצע: 23.9 תלמידים בכיתה, לעומת 27.1 בארצי ו-26.4 תלמידים בממוצע במחוז דרום.

ראש עיריית קריית מלאכי אליהו זוהר הממונה על החינוך: "קריית מלאכי עוברת מהפכה שלמה בחינוך בשנים האחרונות. תקציבים משמעותיים, שעות חינוך, אקו-סיסטם, חידוש כל מוסדות החינוך, בית קק"ל למצוינות וזו רק ההתחלה. אנו שמים דגש רב על בגרות איכותית, על מצוינות, על גיוס משמעותי ובגרות חברתית. לא פלא שהתיכונים שלנו הגיעו לממוצע של  92.9%! זו תוצאה ישירה של עבודה קשה והאמונה של התלמידות והתלמידים שלנו. יישר כח!".

מנהל אגף החינוך ד"ר אבי אדרי: "אני מברך את בוגרי מערכת החינוך וצוותי החינוך על ההישגים המרשימים. אגף החינוך שמח וגאה על המשך העלייה בהישגי הבגרות ובבגרות האיכותית. במקביל אנו מטמיעים תהליכי למיה והוראה חדשניים שיתמכו בהמשך העלייה בהישגים".

בתמונה: תלמידי גימנסיה דרכא בכיתה

צילום: עיריית קריית מלאכי