סמינר פתיחת שנה של קהילת תוצרת הארץ

42 חברות וחברי קהילה פתחו שנה נוספת בקהילות תוצרת הארץ בקריית מלאכי. זו השנה ה-6 שבה תוצרת הארץ פועלת בעיר. סמינר הפתיחה שהתקיים בשבוע שעבר חולק ליומיים יישוביים ויום אחד מחוזי שכלל הכירות עם כ-300 חברות וחברי הקהילה במחוז דרום


הסמינר היישובי כלל פעילויות רבות שמטרתן היא לאחד ולגבש בין חברות וחברי הקהילה, לפתוח את השנה הנוכחית באנרגיה חיובית ומשמעותית, לתת להם טעימה ממה שמתכונן להם בשנה הקרובה. היום היה בסימן הכרות עם תוצרת הארץ, עם קריית מלאכי, עם חברי וחברות הקהילה, עם הצוות המלווה, עם קהילת הרשת, עם הבוגרים והבוגרות של התכנית ועם המוסד האקדמי.
'תוצרת הארץ' פועלת באמצעות הקמת קהילות חדשות לצעירים, יצירת שיתופי פעולה עם קהילות שכנות והקמת רשת צעירים מקומית כדי לפעול יחד ולקחת בעלות על העתיד שלנו – דור הצעירים של ישראל.
היום הראשון נפתח עם ברכות מצד אנשי מפתח ברשות, ביניהם: ראש עיריית קריית מלאכי - אליהו זהר, המשנה לראש העיר והממונה על הנוער והצעירים - שלומי מלכה, מנכ"ל העירייה - תמיר היזמי, דקנית של האקדמית אחוה – ד"ר מיכל רביבו שטיינר, מנהלת מרכז הצעירים –ליאת פטיטו יחד עם רכזת מעורבות חברתית ליאורה לוי, מנהל בית קק"ל – שגם אירח את סמינר פתיחת השנה, רועי מרסיאנו ויפה מלכה – מנהלת המרכז לגיל הרך.
לאחר מכן התקיימו מספר פעילויות של חברי וחברות הקהילה במהלך היום. פעילות גיבוש והכרות של כל קהילה בנפרד. זו הייתה הזדמנות מופלאה להכיר ולגלות רובד נוסף ומשמעותי.
גם תחרות טריוויה בנושא תוצרת הארץ וקריית מלאכי התקיימה על מנת להעמיק את ההיכרות בארגון וברשות, ולבסוף התקיימה תחרות 'מונופול ענק', שכללה מקומות ורחובות אמתיים הפרוסים ברחבי העיר.
בוגרת 'תוצאת הארץ' חן קדוש לוי הגיעה על מנת לברך את חברי וחברות הקהילה לקראת השנה הקרבה. היא סיפרה על החוויה המשמעותית שהייתה לה במהלך השנתיים בהן לקחה חלק בתכנית, על העשייה המבורכת שלקחה בה חלק ועל התרומה והכלים האדירים שרכשה במסגרה.
הלל סרוסי משיח, מלוות קהילה שנה ב' ומלוות קהילת הרשת של תוצרת הארץ בעיר, הציגה בפני הצעירים והצעירות את החלום, החזון והשאיפה קדימה ואת השלב הבא בתכנית הסטודנטיאלית – קהילת הרשת -
קהילת בוגרים ובוגרות שתפעל, באופן וולונטרי לקידום תחומים ופרויקטים ברחבי העיר.    
 פתיחת השנה השישית של קהילת הסטודנטים של תוצרת הארץ הנה הישג משמעותי נוסף של הרשות בהובלת מרכז הצעירים אשר דואג , בין היתר לרווחתם של האקדמאים המתגוררים בעיר.
״מרכז הצעירים מהווה בית עבורכם, וצוות במרכז שם תמיד לכל דבר שתצטרכו" אמרה מנהלת מרכז הצעירים ליאת פטיטו "גם השנה עיריית קריית מלאכי לוקחת חלק משמעותי בתקצוב  הפרויקט של תוצרת הארץ ותקצה 100,000 שח לטובת מלגות לסטודנטים".
ד"ר מיכל רביבו שטיינר: "אני בטוחה שהפעילות שלכם השנה תרקיע שחקים וזו האחריות שלנו כמכללה לוודא שהיא תהיה משמעותית ותורמת, לא רק לקריה, אלא גם לכם באופן אישי. עבור המכללה התוכנית הינה חלק מהאידיאולוגיה המדגישה  את שיתוף הפעולה בין האקדמית אחוה לסביבה בכלל ולקרית מלאכי בפרט, כמפתח לצמיחה אזורית של הפריפריה".
ראש העיר אליהו זהר ברך את פתיחת השנה ה-6 של 'תוצרת הארץ' בקריית מלאכי: "הפרויקט הזה מחבר בין צעירים מחוץ לעיר לקריית מלאכי וכן את הצעירים המקומיים שלנו לעיר. קריית מלאכי נמצאת בהגירה חיובית כבר מספר שנים וזה חלק מהתהליך שנוחל הצלחה רבה, בזכות שיתוף הפעולה בין העירייה – מרכז הצעירים ותוצרת הארץ. שנה מוצלחת!"
ניסים-חי דוד, מנהל קהילות תוצרת הארץ הוסיף: "אני נרגש לפתוח שנה חדשה, בפעם הראשונה, עם חברות וחברי הקהילה המדהימים שלנו,. אנו גאים שהם חלק מהתכנית ויוצאים איתנו לדרך, למסע. . בהזדמנות זו אני מברך את חברי וחברות הקהילה שלנו, לשנה מוצלחת, לעשייה חברתית משמעותית ופורצת דרך. ליזמות, לחשיבה נטולת מחסומים ולהנאה מהמטרות ובעיקר מהדרך"