בקרוב בקריית מלאכי: מׅנהלת להתחדשות עירונית

קריית מלאכי היא אחת מ-7 רשויות בישראל שנבחרו להקמת מנהלות להתחדשות עירונית במימון המדינה. את המהלך והקול קורא הוביל אגף האסטרטגיה בקריית מלאכי. ראש העיר אליהו זהר: "אנו מובילים מהלך שיסדיר את הנושא וייתן מענה לתושבים בנושא ההתחדשות העירונית"


הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית הודיעה השבוע לראש העיר אליהו זהר כי החליטה להקים בעיר מנהלת להתחדשות עירונית. משמעות ההחלטה היא חשובה מאין כמותה עבור קריית מלאכי, אשר מהווה מקור משיכה אטרקטיבי ליזמים רבים הפועלים בתחום זה בעיר ועוד רבים המעוניינים להשקיע בעיר בתחום זה.
 
ביום שני השבוע התקיימה פגישה בלשכת ראש העיר עם סמנכ"ל הרשות להתחדשות עירונית חגי טולדנו ואנשי צוותו. בפגישה נכחו גם סגן ראש העיר והממונה על ההנדסה יוסי סולימני, מנכ"ל העיריה תמיר היזמי, מהנדס העיר נעם רווחה. במהלך הפגישה הודיע טולדנו לנוכחים כי הוחלט להקים בארץ שבע מנהלות חדשות וביניהן קריית מלאכי. התקציב למימון המנהלת יעמוד על למעלה ממיליון שקלים שיעוברו ממשרד השיכון ויהוו את התשתית להקמת המשרד כולו שייתן את המענה לתושבים.
 
בשנה האחרונה יזמים רבים מחתימים תושבים על הסכמים של "פינוי בינוי" ללא מענה משפטי הולם שיכסה עליהם בהמשך, ובעצם לוכדים אותם בחוזים דרקוניים. מנהלת ההתחדשות העירונית תיתן מענה מקצועי עבור התושבים גם בתחום זה ובכלל תקיף את הנושא מכל ההיבטים. בשבועות הקרובים יפורסמו המכרזים לקליטת עובדי המנהלת ובתוך מספר חודשים , לאחר שיאוישו כל התפקידים היא תתחיל לפעול בכל השכונות בהן מתוכננים פרויקטים של התחדשות עירונית.
 
ראש העיר אליהו זהר הביע בפגישה את שביעות רצונו הגדולה מההחלטה ואמר: "זוהי בשורה משמחת מאוד עבור העיר והתושבים. בשנים האחרונות אנו עדים לביקוש האדיר שקיים בקרית מלאכי בתחום הנדל"ן בכלל ובתחום ההתחדשות העירונית בפרט. זהו תהליך ארוך שאנחנו נמצאים בעיצומו ואין לי ספק שהקמת המנהלת העירונית תקדם את כל נושא ההתחדשות העירונית בעיר". ראש העיר שיבח את יוסף כהן מנהל אגף האסטרטגיה ואת מנהלת היחידה למיצוי משאבים ושותפויות חן קדוש-לוי על העבודה המאומצת בחודשים האחרונים.
 
סגן ראש העיר והממונה על ההנדסה יוסי סולימני הוסיף ואמר: "מדובר בהחלטה חשובה ביותר עבור כולנו . חשוב לי לציין כי המשמעות המעשית של ההחלטה היא  שמעתה תהיה אך ורק כתובת אחת לכל מי שעוסק בתחום ההתחדשות העירונית , הן מצד היזמים וכמובן מצד הדיירים . מעתה העיריה הופכת להיות גורם הרבה יותר משמעותי בתהליך שבין היזמים ודיירי הבניינים וזאת כדי להבטיח את זכויותיהם וביטחונם בתהליך הכל כך משמעותי שבו הם לוקחים חלק"
  
 בתמונה: ראש העיר, המהנדס וסגן רה"ע בדיון אחרי הפגישה
ראש העיר מהנדס וסגן רהע.jpe