לימודי הייטק כבר מהיסודי

תלמידי בית הספר היסודי נצח ישראל ילמדו את שפת התכנות ופיתוח אפליקציות. את התוכנית מוביל דוקטורנט בתחום. ועד ההורים שמח על השינוי: "מה שנכון לתלמידים בתל אביב נכון לילדים שלנו"


בית הספר היסודי 'נצח ישראל' בקריית מלאכי אשר עשה בשנים האחרונות מתיחת פנים אקדמית, כאשר מיצב עצמו כבית ספר מוביל ללימוד השפה האנגלית כבר בגיל הרך, עושה מהלך נוסף: צוהר חדש לעולם ההייטק. בתוכנית החדשה ילמדו התלמידים  את שפת התכנות וייפתחו סימולציות, משחקי מחשב ואף אפליקציות שימושיות. המטרה: להטמיע בתודעה את הזיקה לעולם ההייטק.
המהפכה האקדמית בבית הספר החלה לפני כשלוש שנים ולדברי גדנקן, האסטרטגיה החינוכית המובילה בבית הספר מתמקדת בפיתוח אינטליגנציה רגשית, לימוד השפה האנגלית על בוריה כבר בגני הילדים שפועלים בבית הספר. ההצלחה סללה את הדרך לעבר צעד נוסף אל העתיד ולהטמיע בבית הספר את מגמת ההייטק.
 
גלעד שמיר, דוקטורנט המוביל את התוכנית, סיפר כי בית הספר נצח ישראל מצטרף למעשה למגמה עולמית שהחלה לפני כתשע שנים במדינות המערביות אשר שמו להן מטרה לשלב את שפת התכנות ואת מקצועות ההייטק בבתי הספר. "החשיפה לעולם ההייטק משפרת את ההבנה וההכרה של התלמידים את העולם הטכנולוגי ומסייעת להם לפתח מיומנויות חשיבה יצירתיות ועצמאיות", אומר שמיר.
במסגרת התוכנית יעברו המורות בבית הספר 'נצח ישראל' הכשרה מיוחדת וסדנאות השתלמות בתכנות סימולציות ומשחקי מחשב. לדברי שמיר התוכנית תצייד את הצוות החינוכי של בית הספר בכלים מעשיים גם לטובת לימוד מקצועות אחרים כגון תנ"ך, עברית, אנגלית, היסטוריה ועוד. "הילדים ילמדו לתכנת דמויות אנימציה ומשחקי מחשב שיספרו למשל סיפור מהתנ"ך", אומר שמיר.
 
רוית גדנקן, מנהלת בית ספר נצח ישראל: "אני מאמינה באמת ובתמים שהחשיפה למקצועות ההייטק בשלב כל כך מוקדם של החיים תעורר בתודעה של הילדים זיקה חזקה למקצועות ההייטק והחדשנות. התפקיד שלנו כמחנכים הוא בין השאר להציב לילדים אתגרים משמעותיים ולהעניק להם את מיטב הכלים כדי לצלוח אותם בהצלחה",
 
תמי ביטון וחדוה אברג'ל המובילות את ועד ההורים בבית הספר הביעו שביעות רצון מהכיוון האקדמי החדש של בית הספר: "בשנים האחרונות בית הספר עובר מהפכה אקדמית בדיוק בכיוון ששאפנו שייעשה. מה שנכון לתלמידים בתל אביב נכון לילדים שלנו. חייבים לכוון הכי גבוה שאפשר התלמידים רוכשים מיומנויות וכלים שיעניקו להם הזדמנות להשתלב במקצועות העתיד. צוות הניהול והחינוכי הציבו כאן יעדים בלתי מתפשרים ואנחנו מברכות על כך".    
 
צילום: עיריית קריית מלאכי
 
תלמידי נצח ישראל - הייטק.jpe