קורס מיוחד להשתלבות במעגל התעסוקה


באגף לשירותים חברתיים קריית מלאכי מציינים הישג נוסף להשתלבות במעגל התעסוקה: בשבוע האחרון הסתיים קורס "ממינוס לפלוס", שהפעיל מרכז עוצמה באגף. במסגרת הקורס הגיעו תושבים שלא ביקשו עזרה מהרווחה, אלא כלים כדי להתמודד עם הנטל הכלכלי בתקופה המאתגרת של יוקר המחייה.

את הקורס הובילה גאולה חיים המתמחה בייעוץ לעסקים עם מוניטין של 30 שנה, והעניקה להם עצות מקצועיות במציאת הרעיון, בחיזוק תחושת הביטחון והכלים למימוש החלום העסקי.  "היה מרתק לשמוע בסבב הסיכום את היוזמות היצירתיות והתוכניות של המשתתפים להגדלת ההכנסות ושיפור ההתנהלות הכלכלית" אמרה מנהלת האגף לשירותים חברתיים יואלה תבור. 

ראש העיר אליהו זהר ומנהלת האגף הגיעו לברך את המשתתפות והמשתתפים בקורס וחיזקו אותם להמשך עמידה ביעדים ובתובנות מהקורס. לי סעידי המובילה את הקבוצות מטעם תוכנית עוצמה, החמיאה לחברי הקבוצה על הלמידה הרצינית והיישום שכבר מתחילים לראות בשטח. רק לאחרונה פורסם כי מספר התיקים באגף צנח לכ-17% קרוב מאוד לממוצע הארצי, לעומת 35% מטופלי רווחה. הסיבה לכך בין היתר היא תוכניות הפיתוח והליווי של המשפחות שמפעיל האגף, להשתלבות במעגל התעסוקה באופן עצמאי.

ביום שני השבוע נפגשו חברי הקבוצה לסיכום הקורס וארוחת בשרים במסעדת הרצל. מנחת הקבוצה גאולה חיים העלתה סרטון באינסטגרם שלה ואמרה: "אני שנים רבות בתחום וזו פעם ראשונה שאחרי קורס ראש עיר מחליט למפנק את משתתפי הקורס. שאפו לראש העיר ולקריית מלאכי". בקרוב צפוי להיפתח קורס נוסף שיעסוק בליווי בפתיחת עסק.