בית ספר לנערים בסיכון זכה בפרס משרד החינוך

בית הספר למלאכה חב"ד בקריית מלאכי זכה בפרס על מעורבות, שותפות ואחריות לשנת הלימודים תשפ"ג. הפרס ניתן על ידי מנהל החינוך הדתי במשרד החינוך – מחוז דרום


אל בית הספר למלאכה בשכונת חב"ד קריית מלאכי הגיעה בשורה משמחת ממשרד החינוך: בית הספר נמצא ראוי ונבחר לקבל את 'אות חמ"ד וחסד' על מעורבות שותפות ואחריות לשנת הלימודים תשפ"ג, מטעם מנהל החינוך הדתי. "מִנהל החינוך הדתי רואה בזכייה זו ביטוי למטרת העל: "בית חינוך כמשפחה"- טיפוח זהות ציונית דתית, מצוינות לימודית ערכית, חינוך לערכי חסד ומעורבות חברתית" לשון המכתב שבישר העל הזכייה.
 
בית הספר המשמש כמוסד פנימייתי לנערים בגילי 18-12, הוקם במטרה להעניק לנערים בסיכון ולנערים שהתקשו להתמודד עם המסגרת הפורמלית, הזדמנות להתקדם ולרכוש לעצמם מקצוע. במהלך השנה בית הספר יוזם פעילויות התנדבותיות למען הקהילה, אחד הפרויקטים המשמעותיים הוא אימוץ גני הילדים בעיר. במסגרת זו, מגיעה קבוצת נערים לגן הילדים, לאחר תיאום ציפיות עם מחלקת החינוך בעירייה ומבצעת שיפוץ והקמת פרויקטים לרווחת ילדי הגן. בין היתר הוקמו בגני הילדים משטחי תחושה וגינות לימודיות. פרויקטים נוספים נערכים לקראת החגים ופונים אף הם אל הקהילה המקומית, כמו: סיוע בהקמת סוכות לקשישים, חלוקת תפוח בדבש בראש השנה , סופגניות בחנוכה ועוד. "אין ספק שההתנדבות של התלמידים מעצימה ומחזקת אותם, מעניקה להם תחושת גאווה, מחזקת אצלם את חוויית הנתינה ושיתוף הפעולה ומחברת אותם לעיר ולתושביה" אומר מנהל בית הספר יניב עקיבא.
 
"אנו מבקשים לחזק את הצוות החינוכי ואת קהילת בית ספרכם בחינוך תלמידנו לחיי שליחות" מסרו ממשרד החינוך.
ראש העיר אליהו זהר ברך את הנהלת בית הספר: "במהלך השנה אתם עושים עבודת קודש עם הילדים, ורבים מהם מסיימים עם תעודות בגרות בזכות העבודה המאומצת שלכם. הפרס משקף גם את עבודת ההתנדבות של הילדים בקהילה ומגיע לכם יישר כח גדול על כך".
 משרד החינוך יקיים את טקס קבלת אות חמ"ד וחסד ביום א', כ''ח שבט, 23/02/19.
 

מצ"ב תמונות מהפעילות לאורך השנה. התמונות טושטשו מאחר ומדובר בילדים בסיכום

צילום: ביה"ס למלאכה חב"ד קריית מלאכי