נערכים לרישום לגנים

במחלקת הגנים קריית מלאכי נערכים לרישום לשנת הלימודים תשפ"ד. לצורך כך הוכנה חוברת מקיפה להורים עם ילד/ה העולים לראשונה לגן עירייה. גם שינויים קלים בגיל הילדים בגני הטרום חובה. כל הפרטים


בתאריך 23 לינואר 2023 ייפתח הרישום לגני הילדים בקריית מלאכי. לפני כחודש וחצי ב-1 לדצמבר קיים ראש העיר אליהו זהר הממונה על החינוך בעיר ישיבה מקיפה עם מפקחות משרד החינוך, מנהל אגף החינוך ד"ר אבי אדרי, מנכ"ל העירייה תמיר היזמי, מנהלת הגנים אביבית חיו-עטיה ומנהלת הגיל הרך אושרית ארובס. לאחר דיון מעמיק הוחלט להרחיב את גיל הילדים בטרום חובה. התאריך הרשמי לרישום לגנים הוא לילידי 1.1.2020 עד 31.12.2020 והשנה הוא יורחב לילידי החל מתאריך 1.9.2019.
"זיהינו השנה קושי בחלק מהגנים, בעיקר כי ילדים רבים מגיעים מהבית או המשפחתון לא מוכנים לגן ולכן החלטנו להרחיב ב-4 חודשים את גיל הילדים, זאת כדי לאפשר להם התפתחות תקינה יותר" מסבירה אושרית ארובס מנהלת הגיל הרך.
 
הורים לילדים שנולדו קודם לתאריך 1.9.2019 שירצו להשאיר את הילד שנה נוספת בגן טרום חובה, יוכלו לעשות זאת לאחר המלצה של הגננת ויועצת הגן.
 
הקישור לרישום בגני הילדים יפורסם בקבוצת הוואטספ של הגיל הרך וכן בדף הפייסבוק העירוני. במחלקת הגנים מבהירים כי יעשו כל מאמץ לענות על בקשות ההורים, אולם הרישום הוא המלצה בלבד וכי האישור הסופי יינתן לאחר פרסום השיבוץ בכל גן. הורים שלא העבירו את כתובת מגורם לקריית מלאכי או שמתקשים ברישום דיגיטלי, יפתח בעבורם עמדות החל מהיום הראשון לרישום למשך 4 ימים. במחלקה לגיל הרך באגף החינוך עמלו על חוברת המלצות, טיפים וכלים מקצועיים להורים שילדיהם עולים לגן טרום חובה, זאת במטרה להכין את הילד או הילדה מוקדם ככל שניתן.
 
עוד קודם לרישום: יתקיימו 2 מפגשי זום של ההורים עם מנהל אגף החינוך, בתאריכים 17-16 לינואר, לתת מענה לשאלות מהשטח. במהלך השנה מתקיימות הדרכות להורים ונוספו קלינאית תקשורת, ייעוץ לגמילה והתפתחות, רופא התפתחותי. כמו כן, במהלך חודש יוני תתקיים להורים סדנת הכנה לעלייה לגן
 
מנהלת הגנים אביבית חיו-עטיה: "זו התרגשות גדולה לקראת רישום לשנה החדשה. אנו ערוכים, למודי ניסיון ועמלים כדי לענות לכל הפניות של ההורים. הרישום הדיגיטלי מקל על ההורים ומאפשר לנו להיערך בצורה מיטבית לקראת השיבוץ".
 
צילום מגן לילך: עיריית קריית מלאכי
 
ילדי גן לילך