האפיק שלכם להייטק

רוצים ללמוד מדעי המחשב אבל תעודת הבגרות שלכם לא מספיק טובה? מרכז הצעירים קריית מלאכי בשיתוף האקדמית אחוה מציעים תוכנית חדשה לתושבי קריית מלאכי שבסופה יוכלו להירשם לתואר היוקרתי שנלמד במכללה. "יש הרבה צעירים שיש להם את היכולת ללמוד את התואר אבל מולם ניצב מ


תואר במדעי המחשב נחשב לאחד התארים המבוקשים. הסיבה ברורה: מקצוע מובטח ומגוון רחב מאוד של אפשרויות תעסוקה ביום שאחרי סיום הלימודים. אלא שהמבקשים ללמוד את התואר מתמודדים עם דרישות קבלה גבוהות יחסית. כעת, באקדמית אחוה מציעים מסלול ייחודי בשיתוף מרכז הצעירים של קריית מלאכי, במסגרתו צעירים שאינם עומדים בתנאי הסף לרישום לתואר ראשון במערכות מידע ומדעי המחשב היישומיים, יעברו תהליך מיון ייחודי ויתקבלו לתוכנית הכנה ייעודית שתהווה אפיק קבלה לתואר המבוקש. בנוסף, יקבלו המשתתפים בתוכנית ליווי צמוד וסדנאות שיסייעו להם להצליח בלימודים עצמם.
תואר במערכות מידע ומדעי המחשב היישומיים הנלמד באקדמית אחוה, מאפשר לבוגריו להשתלב בעבודות רבות, חלק ניכר מהם בעולם ההייטק הישראלי. בין היתר, הלימודים מקנים ידע נרחב בתהליכי הגדרה ועיצוב של מערכות מידע, ניהול מערכות מידע, אבטחת מידע, רשתות תקשורת, מערכות הפעלה, בינה מלאכותית, כריית נתונים, סייבר ועוד. בנוסף, הסטודנטים שלומדים את התואר רוכשים ידע מקצועי בניהול פרויקטים ובניהול קשרי משתמשים ולקוחות.
תנאי הקבלה לתואר נחשבים גבוהים, ודורשים ממוצע בגרות גבוה וציונים גבוהים בארבע או חמש יחידות מתמטיקה.  באקדמית אחוה, בשיתוף מרכז הצעירים, החליטו לפעול על מנת ליצור 'אפיק להייטק' גם עבור צעירים שאינם עומדים בהכרח בתנאי הקבלה לתואר. במסגרת זאת, רקמו במרכז הצעירים ובאקדמית אחוהז שיתוף פעולה עם מכון פוירשטיין, שבנה אבחון שהוכח ככזה שיכול לחזות פוטנציאל הצלחה של צעירים בלימודים אקדמיים-ריאליים. המועמדים שיכולים להירשם למבחן המיון תוכנית הם בעלי ציון 85 ומעלה בבחינות הבגרות שבידם 4 יחידות אנגלית בציון עובר.
"תוכנית ההכנה הזאת נולדה מתוך שיתוף פעולה נפלא עם האקדמית אחוה במטרה להנגיש תואר מתקדם בתחום כל-כך נחשק לצעירי וצעירות העיר, למרות אי עמידה בתנאי הקבלה", אומרת ליאת פטיטו, מנהלת מרכז הצעירים בקריית מלאכי. "זו בשורה גדולה והזדמנות אדירה להתחיל ללמוד באקדמיה עם המון כלים וליווי אישי".
 
"בדרך הזאת נאפשר למי שיעבור את האבחון בהצלחה להתקבל לתוכנית ובתום שמונה חודשים בלבד, להתחיל ללמוד לתואר ראשון במערכות מידע ומדעי המחשב היישומים", אומרת עדי מורן, ראש אגף השיווק ופיתוח עסקי באקדמית אחוה. "מי שיעבור את האבחון ויצורף לתוכנית יקבל לא רק הכנה מתאימה ללימודי מתמטיקה לקראת הלימודים בתואר, אלא גם קורסים שונים המהווים הקדמה ללימודים עצמם. הסטודנטים שיירשמו ללימודים יקבלו גם ליווי אישי וסדנאות שונות. המטרה שלנו היא לעזור לצעירים לבוא מוכנים יותר ללימודים ולספק להם את המעטפת הדרושה להצלחה. יש הרבה צעירים שיש להם את היכולת ללמוד את התואר הזה, אבל מולם ניצב מחסום, אנחנו רוצים לשבור אותו. ככה מצמצמים פערים ומאפשרים מוביליות חברתית", מוסיפה מורן.
יום החשיפה לתוכנית 'אפיק להייטק' ייערך ב-5 בפברואר בקריית מלאכי. ההרשמה מתבצעת דרך מרכז הצעירים.
 
צילום המחשה: עיריית קריית מלאכי
 
תמונה להמחשה - אפיק להייטק.jpe