כ-700 משתתפים וסקרנים הגיעו ליריד החקר שהתקיים ביום שלישי שעבר

הצלחה ליריד החקר שהתקיים זו השנה השלישית בקריית מלאכי. מרכז המדעים מוביל בעיר את נושא החקר בשיתופה של מכללת אחווה, מה שהביא לתוצרים מדהימים של תלמידים ביריד החקר שהתקיים בשבוע שעבר


לחשוב שילדי גני הילדים מבצעים עבודת חקר בנושא שינוי האקלים וההתחממות הגלובלית, לחשוב שילדי גני ילדים מציגים את עבודת החקר שלהם בפני הסקרנים הרבים שהגיעו, מחמם את הלב ומפיח תקווה לגבי הדור החדש ומערכת החינוך בעיר.

זו השנה השלישית שמתקיים יריד החקר בעיר בהובלת מרכז המדעים בעיר ובשיתוף מכללת אחווה שרואה במרכז המדעים שותפים ראשיים ומובילים בעיר.

השנה נבחר נושא שינויי האקלים וההתחממות הגלובלית כנושא מרכזי לשנה זו לחקר בכל מוסדות החינוך בעיר. כל בית ספר בחר בתחום אחר הקשור בהתחממות הגלובלית ופיתח פרויקט מסוים בתחום.

במרכז המדעים פועל MAKER SPACE  - מעבדה טכנולוגית שבה תלמידים מתנסים, מתכננים, יוזמים ומבצעים פיתוחים טכנולוגים. למשל: במסגרת לימודי החקר והעבודה בנושא האקלים נבנו שני כפרים אקולוגים, המשתמשים באנרגיה ירוקה, צמצום שימוש במשאבי הטבע . תוכננו ונבנו: תחבורה ירוקה, מתקני מחזור, מודלים של תרכובות פחמן, משחקי מתמטיקה, ועוד.

200 תלמידים הציגו את תוצריהם בפני כחמש מאות מבקרים וסקרנים הכוללים אנשים מהישוב, מורים, הורים, תלמידים, סטודנטים, אנשי משרד החינוך ומנהלים ממכללת אחווה.

ההצלחה הכבירה כך על פי המארגנים הם לא רק התוצרים אלא ואולי בעיקר היכולת של התלמידים בצורה וורבלית המעוררת כבוד, להציג את הפרויקטים בצורה מקצועית ומכבדת.

טליה ברנד, מנהלת מרכז המדעים: "אני גאה שהצלחנו ליצור מסורת בקרית מלאכי שבה תלמידים מציגים תוצרי למידה הן ברמה גבוהה מחקרית והן ביכולת ורבלית מכובדת ומכבדת. היכלות להציג עבודה היא משמעותית לעתידו של התלמיד הצעיר".

אליהו זוהר ראש העיר והממונה על החינוך: "היריד הזה הוא עוד הוכחה לכך שקרית מלאכי ממריאה בנושא החינוך- אני גאה בתלמידים שלנו. תמיד ידעתי שיש פוטנציאל ענק והיום זה מוכח. הם פשוט נהדרים ומוכשרים. תודה לטליה ברנד ולמכללת אחוה על שיתופי הפעולה".

צילום: עיריית קריית מלאכי