התמודדות עם פגיעות מיניות: קהילת קריית מלאכי בשיח בעקבות אירועי ה-7 באוקטובר

יום העיון השנתי בקריית מלאכי שם תחת זכוכית מגדלת את השיח על פגיעות מיניות, בעקבות המתקפה האכזרית של חמאס. מומחי הקהילה המקומית התכנסו לשיח מקצועי


בעקבות אירועי ה-7 באוקטובר והמתקפה האכזרית, השיח הארצי על פגיעות מיניות נכנס לבתי משפחות רבות בישראל. האירועים האלימים העלו לפני השטח את נושא הפגיעות המיניות, ובמיוחד את השפעתם הטראומטית על נוער וצעירים. בתגובה לצורך המתמשך בטיפול ושיחה, כמאה אנשי מקצוע מתחומי הרווחה, החינוך, השירות הפסיכולוגי והבריאות התכנסו ליום העיון השנתי של יחידת הנוער והצעירים בקריית מלאכי, המתקיים בשיתוף עם הרשות לביטחון קהילתי.

אורית דבח, ראש צוות באגף הרווחה בעיר, הנחתה את האירוע שנפתח בברכות ובסקירה של הדוברים על ניסיונם והיכרותם עם הנושא בתחומי אחריותם. ד"ר אבי אדרי - מנהל אגף החינוך, יואלה תבור -מנהלת האגף לשירותים חברתיים, אבי חדד - מנהל הרשות לביטחון קהילתי ורועי מרסיאנו מנהל בית קק"ל, דיברו על שיתוף הפעולה הרב תחומי שמעניק מענה רחב לתופעה.

המודעות לנושא הפגיעות המיניות גוברת, אך יחד עם זאת מתעצמים גם הסיכונים. יוסף כהן, ממלא מקום מנכ"ל העירייה, סיפר כי בעבר היה מדריך נוער ושיתף בחוויות האזנה שהובילו להבנה עמוקה יותר של הצורך בהגנה ומעורבות קהילתית. את הפרק המקצועי העבירה אפרת הכט מעמותת על"ם, הדגישה את חשיבות האיתור והטיפול, ולא פחות חשוב, את המניעה של התופעה.

מרכז "מאור" בקריית מלאכי, פועל לסיוע ילדים ובני נוער שנפגעו מינית. הפניות המתבצעות דרך האגף לשירותים חברתיים. המשתתפים ביום העיון נשארו לשיחות מקרבות לאחר האירוע, החליפו רעיונות והתחייבו לקדם פעולות נוספות בנושא חשוב ורגיש הזה.

צילום: עיריית קריית מלאכי