מתמודדים עם אתגרי הרשת החברתית

טיקטוק? אינסטגרם? תלמידי בית ספר אחוות אחים בקריית מלאכי למדו על גלישה בטוחה והתמודדות עם בריונות ברשת. קבוצת "מנהיגות דיגיטלית צעירה" וצוות ההוראה שיתפו פעולה בהעברת הסדנאות והפסקה הפעילה, בנושא זה


במסגרת שבוע המוגנות ברשת, שהתקיים ברחבי הארץ בחודש שעבר, ציינו בבית הספר אחוות אחים בקריית מלאכי את האירוע בצורה מיוחדת ומשמעותית. במהלך השבוע נערכו מגוון פעילויות ושיעורים חווייתיים שנועדו להגביר את המודעות של התלמידים לסכנות בגלישה ברשת ולחשיבות השימוש המודע והבטוח במדיה הדיגיטלית.

במהלך השבוע התקיימו בבית הספר מגוון פעילויות חווייתיות, ביניהן סדנאות מיוחדות שהעבירה קבוצת "מנהיגות דיגיטלית צעירה" – קבוצת תלמידים מובילים שהוכשרו לקידום שימוש אחראי ובטוח ברשת. הסדנאות עסקו בהכרת הסיכונים ברשת, בשימוש נכון בטכנולוגיה ובהתמודדות עם בריונות ברשת. התלמידים השתתפו בפעילויות יצירתיות, צפו בסרטונים, עבדו בדפי עבודה ושיחקו משחקים מרתקים, וכל זאת תוך למידה משמעותית וחווייתית.

בנוסף, התקיימה בבית הספר הפסקה פעילה מיוחדת בנושא המוגנות ברשת, במהלכה נהנו התלמידים ממשחקים ופעילויות ברוח הנושא. השבוע המיוחד הסתיים בהפסקה פעילה שהוקדשה לנושא המוגנות ברשת.

מנהלת בית הספר, חני ז'אנו: "שבוע המוגנות ברשת היה הזדמנות נהדרת עבור תלמידינו ללמוד ולהעמיק את הבנתם בנוגע לגלישה בטוחה ואחראית. אנו שמחים על שיתוף הפעולה הפורה עם קבוצת 'מנהיגות דיגיטלית צעירה' ועל ההירתמות המרשימה של צוות ההוראה. אנו רואים חשיבות רבה בהקניית כלים ותובנות לתלמידים בנוגע לשימוש נכון בטכנולוגיה, ונמשיך לקדם נושא זה לאורך כל השנה."

צוות בית ספר אחוות אחים ו"מנהיגות דיגיטלית צעירה" מחויבים להמשיך ולפעול לקידום נושא זה, מתוך הבנה שגלישה בטוחה היא תנאי הכרחי למימוש הפוטנציאל האישי והחברתי של תלמידי בית הספר.

צילום: עיריית קריית מלאכי