סדנת הכנה לאזרחות לחיילים משוחררים


מרכז הצעירים בקריית מלאכי ערך לאחרונה סדנת הכנה ייחודית לאזרחות, המיועדת לחיילים משוחררים טריים ולאלו העומדים להשתחרר בקרוב. הסדנה נועדה להעניק להם ידע נרחב וכלים פרקטיים למימוש זכויותיהם כחיילים משוחררים בחמש השנים הראשונות לאחר שירותם הצבאי.
הסדנה הונחתה על ידי ליבנת אוחיון פרץ, רכזת חיילים משוחררים במרכז הצעירים ותושבת העיר. ליבנת הדגישה את חשיבותה של הסדנה: "חשוב לנו שהצעירים שסיימו את שירותם הצבאי או עומדים להשתחרר יהיו מודעים לכל הזכויות המגיעות להם, וכך יוכלו לקבל החלטות מושכלות בנוגע לעתידם."
במהלך היום, עברו המשתתפים הדרכה מעמיקה וקיבלו כלים ומיומנויות להתמודדות עם האתגרים השונים שמציבה האזרחות. כמו כן, הם זכו להרצאה מקצועית מטעם משרד הביטחון, שעסקה בנושא הזכויות השונות המגיעות להם כחיילים משוחררים.
ליבנת קוראת לכל חיילים משוחררים בעיר לקבוע עמה פגישת ייעוץ והכוונה אישית: "אשמח לסייע לכל חייל משוחרר בעיר וחשוב לי שידעו שמרכז הצעירים פה בשבילם!"
הסדנה מהווה חלק ממאמצים רבים של מרכז הצעירים בקריית מלאכי לתמיכה וליווי של חיילים משוחררים במעבר לאזרחות, ומציגה את התחייבות העיר לסיוע במעבר זה.

צילום: מרכז צעירים קריית מלאכי

WhatsApp_Image_2024-02-21_at_17.22.34.jpe