בנות אולפנת הנני יזמו ערב מרגש למפוני הצפון


בנות אולפנת הנני בקריית מלאכי, ארגנו יום כיף מיוחד עבור מפונים מקרית שמונה, השוהים במלון בירושלים מאז פורץ המלחמה. הבנות גייסו כספים, תכננו וביצעו פעילויות מגוונות לכל שכבות הגיל, החל מיצירה, פעילות לייזר-טאג ועד תחנות משחק לילדים.

"האנשים פה חיכו במשך כל השבוע שהבנות יגיעו", סיפרה נעמה כהן, רכזת הקהילה במלון. "הידיעה שהבנות השקיעו כל כך מחזקת, מחממת את הלב ונותנת לכולנו כוח. המפונים פנו אלי ואמרו שהם ממש הרגישו שעשיתן את זה מכל הלב, ושאלו מתי הן מגיעות שוב. הפעילות הזו לא מובנת מאליה".

במהלך האירוע, הלל שורץ, אחת התלמידות המשתתפות, שיתפה סיפור נוגע ללב שחוותה: "כשהגענו למלון, הבחנתי בילד שישב לו בצד, עם מבט עצוב שחדר לנשמה. לא היה בי הכוח להתעלם מזה," סיפרה הלל. "התקרבתי אליו, והתחלנו לדבר. הוא סיפר לי שהוא בן יחיד ואין לו חברים במלון. המשכתי לשוחח אתו ולבסוף הוא הצטרף אליי". לקראת סוף הערב, הילד כבר חיפש את הלל ולפני שהלכה הוא נפרד ממנה בחיבוק והודה לה. "זו הייתה חוויה מרגשת ומחזקת" מסכמת הלל.

נועה ביטון: "יצאתי בהרגשה שנתתי ועשיתי במלחמה הזאת משהו טוב. המפונים החמיאו לנו ודיברנו איתם כאילו כולנו משפחה".

נגה ותרי מנהלת האולפנה: "לקחנו על עצמנו במסגרת אירועי חודש אדר באולפנה, לעשות טוב ולהוסיף שמחה בעם ישראל, בימים המורכבים והקשים שכולנו נמצאים בהם כבר כמה חודשים. היה מרגש מאוד לראות את הבנות לוקחות על עצמן להרים פרויקט כזה ענק, ועושות את זה מכל הלב. הן גייסו לטובת העניין, והזכירו לכולנו שהחיבור והאחדות הם הכוח לנצח. ב״ה זכינו הבנות גאווה גדולה לאולפנה ולעיר קריית מלאכי".

צילום: עיריית קריית מלאכי