חידון התנ"ך העירוני בקריית מלאכי: מצוינות וידע מרשימים

חינוך ערכי ומעמיק: תלמידי בתי הספר ישורון ואחוות אחים זכו במקומות הראשונים בחידון התנ"ך. זו השנה השלישית ברציפות שהחידון מתקיים בעיר


חידון התנ"ך העירוני לשנת תשפ"ד התקיים גם השנה לזכרו של ר' שמעון בוקובזה ז"ל. לראשונה התקיים האירוע באולם המופעים המחודש במתנ"ס, בהשתתפות מאות תלמידי בתי הספר היסודיים. החידון נערך ביוזמה משותפת של אגף החינוך העירוני ומשפחת בוקובזה, שבחרו בדרך זו להנציח את זכרו של אביהם אשר היה אוהב תנ"ך משחר נעוריו.

במהלך החודשים האחרונים השקיעו התלמידים שעות רבות בלמידה ושינון והפגינו ידע ובקיאות מרשימה בתנ"ך. החידון כלל שני סבבי שאלות, כאשר כל מתמודד צבר ניקוד על פי דירוג השופטים. את השאלה האחרונה והמכרעת שאל ראש העיר, אליהו זוהר. את החידון הנחה הרב ישראל אליצור, לשעבר חתן התנ"ך העולמי. את צוות השיפוט איישו נציג המשפחה - הראל איובי, הרב ליעד אוריין והיועץ החינוכי אלי כהן. על הפקת הערב היה אחראי המתכלל העירוני באגף החינוך – שלמה אלחרר. לאחר סיכום הנקודות הוכרזו הזוכים: בית ספר ישורון (ממ"ד) ואחוות אחים (ממלכתי).

ד"ר אבי אדרי, מנהל אגף החינוך העירוני, אמר: "חידון התנ"ך העירוני הוא דוגמה נהדרת למחויבות שלנו לחינוך ערכי ומעמיק. יצרנו כאן מסורת נפלאה יחד עם המשפחה היקרה ואנו גאים בתלמידים ובבתי הספר שהשתתפו".

ראש העיר, אליהו זוהר, הוסיף: "הישגי התלמידים בחידון התנ"ך מעידים על ההשקעה הרבה בחינוך בעירנו. נמשיך לתמוך ולקדם יוזמות חינוכיות מסוג זה. תודה למשפחת בוקובזה על השותפות היקרה להנצחת זכרו של ר' שמעון בוקובזה ז"ל".

צילום: מנדי טויטו