שלום ליגה א': מ.כ. קריית מלאכי זכתה באליפות ליגה ב'

שנה לאחר חגיגות העלייה לליגה א' בכדורגל, הגיעה תורה של האחות מהכדורסל. אולם "ספורט קלאב קריית מלאכי" היה מלא מפה לפה במשחק הראווה האחרון לעונה. רז זהבי (ספורט 5) היה הפרשן, דורון מירן הופיע במחצית ובסוף הערב הונף הגביע שסיכם עונה יוצאת דופן


קריית מלאכי לבשה חג ביום רביעי האחרון: כל אזור הקאנטרי – ספורט קלאב קריית מלאכי - היה מלא ברכבי אוהדים שהגיעו לצפות בהיסטוריה של העיר. המשחק התקיים כמשחק ראווה מול אליצור שפיר, זאת בעקבות העובדה שקבוצת ביתר אשדוד אביב העדיפה שלא להופיע למשחק. גם קבוצת יואב צפית לא הופיע למשחק במוצ"ש שקדם למשחק האחרון, כך שהקבוצה ניצחה 2 ניצחונות טכניים (20-0).

חוסר הרצון של 2 הקבוצות להופיע למשחק נחשב נדיר, גם בליגה ב', אולם הוא מספר את הסיפור של קריית מלאכי. לאחר עשרות שנים ללא כדורסל, הוקמה שוב לפני כ-9 שנים קבוצת הכדורסל שנקראה אז "הפועל קריית מלאכי". התנאים לא תמיד היו אופטימליים, אולם בכל שנה הקבוצה התמודדה בגבורה מול כל קבוצות הליגה. בעונה שעברה, הקבוצה עברה למשכנה החדש באולם הכדורסל בקאנטרי וזה הוביל לתחילת המהפך. הקבוצה סיימה 6 (מתוך 12 קבוצות), לראשונה עם יחס חיובי של ניצחונות מול הפסדים ונחשבה לקבוצת ההגנה השנייה בטיבה בליגה.

בתחילת העונה הקבוצה עברה לניהולו של גל דסקל, הקבוצה שינתה את שמה למ.כ. קריית מלאכי ופתחה דף חדש. העירייה החליטה לתקצב את הקבוצה, התבצע רכש מקצועי רחב וההשקעה השתלמה, ובגדול: הקבוצה סיימה את העונה עם הפסד בודד. ממוצע הנקודות למשחק עמד על 72.5 נקודות, קצת פחות מלכיש שסיימה במקום השני עם 72.7 נקודות למשחק. גם השנה ההגנה שיחקה תפקיד משמעותי וקריית מלאכי סיימה עם ממוצע ספיגה של 48.8 נקודות למשחק בלבד – אחד הנמוכים בכל הליגות בישראל.מאחר ונבצר מראש העיר אליהו זהר להגיע - עקב כנס תאגידים באילת - החליף את מקומו מ"מ מנכ"ל העירייה יוסף כהן שדיבר על החזון של קריית מלאכי בכלל ובספורט בפרט, על החיבור בין הספורט למוביליות חברתית ועל הדרך שעברה קריית מלאכי ברמת המתקנים הגבוהה כפי שהיא נמצאת היום.

כאמור, המשחק מול אליצור שפיר היה לפרוטוקול בלבד, אבל על המגרש התקיים מאבק על כל כדור. הפרשן מספורט 5 רז זהבי יחד עם מנהל המועדון גל דסקל נתנו פרשנות מעניינת ומשעשעת לאורך המשחק, יחד עם הזמר דורון מירן. האחרון גם הופיע במחצית והלהיב את 550 האוהדים שהגיעו למשחק. המשחק היה מרתק והסתיים בתוצאה 64-56 לקריית מלאכי, כאשר כל השחקנים נטלו חלק במשחק.עם שריקת הסיום, הקהל שהיה מאופק במהלך המשחק, פרץ לפרקט כדי לחגוג עם השחקנים את האליפות ההיסטורית של ליגה ב'. רגע לפני הנפת הגביע הוענק תואר MVP של העונה לשחקן גיא נצר שקלע בממוצע כ-20 נקודות למשחק. ה-MVP של המשחק היה אור גבריאל שהציג יכולת מצוינת גם במהלך העונה. גם הגרלות על טלוויזיה 50 אינצ', פלייסטיישן 5, סמארטפון ופרסים רבים נוספים התקיימו בין הנוכחים ביציע.לרקע צלילי השיר "We Are the Champions" הניף הקפטן אלי ג'אן את הגביע לקול תשואות האוהדים ובכך הסתיימה לה עונה מרגשת.

ראש העיר קריית מלאכי אליהו זהר: "עשינו היסטוריה! זהו הישג מדהים לקבוצה, לעיר ולכל מי שתמך בנו לאורך הדרך. אני גאה בכל אחד ואחד מהשחקנים המוכשרים שלנו, בצוות הניהולי והמקצועי המסור, ובקהל האוהדים הנפלא שתמיד היה שם בשבילנו. קריית מלאכי היא עיר של הישגים וגאווה מקומית גם בתחום הספורט. אני מזמין את כולכם להמשיך ולעודד את קבוצות הספורט שלנו, כי זה המתכון המרכזי להצלחתם ולהצלחתה של קריית מלאכי".

מאיר אנקרי מנהל מחלקת הספורט: "העונה המרגשת הגיעה לסיומה המוצלח עם עלייה לליגה א', הישג שכולו תוצאה של עבודה קשה, התמדה ומחויבות יוצאת דופן של השחקנים והמאמנים. הקבוצה הפגינה רוח לחימה ועבודת צוות מופלאה לאורך כל העונה, והקהל הנפלא שלנו היה שם כדי לתמוך בהם בכל רגע, מה שהפך את העונה הזו למיוחדת עוד יותר. הצלחנו יחד כקבוצה, כקהילה וכעיר".

מנהל המועדון גל דסקל: "זו הייתה עונה מיוחדת, מרגשת שהיו בה עליות ומורדות. ידענו לצאת ממצבים פחות טובים, וזו הגדולה שלנו כמועדון. אני מודה לראש העיר על ההזדמנות והתקציבים לטובת הכדורסל בעיר, למאיר אנקרי מנהל מחלקת הספורט על האמון הרב לאורך העונה, למאמן אוהד איתן ולעוזרו קובי בייניש, לשחקנים ולכל מי שהיה חלק באליפות המיוחדת הזאת. יש לנו תוכניות גדולות עבור מועדון הכדורסל של קריית מלאכי, גם בליגה א' וגם בשכבות הנוער והילדים, ואני קורא לתושבים להצטרף אלינו להצלחה. יאללה מלאכי!"

מאמן הקבוצה ב-8 השנים האחרונות אוהד איתן היה נרגש בסיום: "זה היה מסע ארוך ומאתגר. התחלנו מלמטה, וככל שהתקדמנו בשנים הוספנו עוד שכבות של שיפור והתפתחות. לא התפשרנו על הערכים שלנו וגילינו סבלנות וסובלנות, ובסופו של דבר זכינו לראות את הצלחת התהליך בעיניים. אני מאושר בשביל העיר הזו. כשהגעתי הנה לפני 8 שנים, קבוצת הבוגרים נשענה על כרעי תרנגולת, והיום אפשר לברך על המוגמר. סגל השחקנים שלנו עלה ליגה וזכה באליפות בצורה מרשימה בליגה ב', שהייתה אחת החזקות שאני זוכר.הקהילה כולה מחוברת לקבוצה, ויש גם שחקנים שהם תושבי האזור בכלל והקריה בפרט. כמעט כל משחק בית האולם מלא והעיר כולה מאחורינו. הפכנו לשיחת היום בעיר, וזה מרגש.אני נמצא בכדורסל כבר 23 שנים. בתור שחקן חוויתי והייתי חלק מהמועדונים הגדולים בארץ ואני חושב שלא בושה לכוון לשם. לא חסר לנו כלום.תודה מיוחדת לקפטן ומנהל הקבוצה אלי ג'אן שהולך איתי עקב בצד אגודל מהיום שהגעתי. תודה לראש העיר אליהו זהר שתקצב את הקבוצה ואף פעם לא שמענו ממנו "לא", למאיר אנקרי מנהל מחלקת הספורט שנתן שקט ושלווה, לגל דסקל שניהל את המועדון השנה ביד רמה ולשחקנים כולם. בלעדיהם שום דבר לא היה קורה. כיף לומר – קריית מלאכי אלופה!"

צילום: מ.כ קריית מלאכי