יום ירושלים מתוק במיוחד בקהילה נגישה

תלמידי בית הספר 'נצח ישראל' קריית מלאכי חגגו את יום ירושלים בפעילות משותפת עם הקהילה נגישה, שם יצרו יחד בתים מתוקים מעוצבים. המפגש הדגיש ערכים של סובלנות וקבלת האחר


תלמידי כיתה ד' מבית הספר 'נצח ישראל' בקריית מלאכי חגגו את יום ירושלים בדרך מיוחדת ומרגשת, יחד עם קהילה נגישה, הפועלת במסגרת האגף לשירותים חברתיים בעיר.

במסגרת הפעילות המשותפת, שיזמה קבוצת "קהילה נגישה", הכינו הילדים בתים מתוקים מעוצבים, תוך כדי היכרות, שיח והנאה משותפת. המפגש אפשר לתלמידים להיחשף מקרוב לקבוצת הנכים, לשמוע את סיפוריהם, לשאול שאלות ולחוות חוויה של תמיכה הדדית וסובלנות.

"הפעילות המשותפת הזו היא דוגמה מצוינת לאופן שבו אנו פועלים בקריית מלאכי לקידום סובלנות, קבלת האחר בכבוד ושוויון", אמרה יואלה תבור מנהל האגף לשירותים חברתיים בעירייה. "אנו מאמינים כי מפגשים מסוג זה תורמים רבות לחינוך הדור הצעיר לערכים חשובים אלו".

הילדים והמשתתפים בקהילה נגישה הביעו את התרגשותם מהפעילות המשותפת והודו למארגנים על היוזמה הברוכה. "זו הייתה חוויה מדהימה ומעשירה", אמרו גם בבית הספר. "התלמידים למדו המון על קבלת השונה והבנו שכולנו שווים, למרות השוני בינינו".

"קהילה נגישה", קבוצת פעילים קהילתיים עם מוגבלות הפועלת לקידום הנגישות והשוויון בעיר, ולקידום סובלנות וקבלת האחר.

צילום: עיריית קריית מלאכי