תחדשות עירונית בקריית מלאכי: תוכנית חב"ד-בן גוריון אושרה בתנאים בוועדה המחוזית

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה בתנאים את קידום התוכנית להתחדשות עירונית בשכונת חב"ד-בן גוריון בקריית מלאכי. התוכנית כוללת הריסת מבנים ישנים ובניית מבנים חדשים במקומם, ומהווה צעד משמעותי לשיפור פני השכונה ולהתאמתה לצרכים הייחודיים של תושביה


בבקשתה לוועדה, ביקשה העירייה לשנות את התוכנית המקורית, שכללה מגדל אחד בן 27 קומות, ולהחליפו בשני מגדלים נמוכים יותר, בני 15 קומות כל אחד. המגדלים החדשים ימוקמו בכניסה לעיר מכיוון באר טוביה וישמשו כשער מרשים לעיר המתחדשת.

בישיבות המקדימות עם עודד פלוס - יו"ר הוועדה המחוזית, ומיכל מריל - מתכננת המחוז, הדגיש ראש העיר קריית מלאכי, אליהו זהר, את חשיבות התאמת התוכנית לאופי השכונה: "אנו רואים חשיבות רבה בשמירה על הצביון הייחודי של שכונת חב"ד-בן גוריון, תוך מתן מענה לצרכים המשתנים של התושבים. התוכנית החדשה תביא לשיפור משמעותי באיכות החיים בשכונה, ותספק לתושבים סביבת מגורים מודרנית ואיכותית".

שנאור קטש, מנהל האגף להתחדשות עירונית בעירייה, הוסיף: "התוכנית החדשה תביא לשינוי משמעותי בשכונה. המגדלים החדשים, לצד השטחים הציבוריים, המסחר והתעסוקה, יהפכו את חב"ד-בן גוריון לפנינה של ממש. אנו נרגשים מההזדמנות לשפר את איכות החיים של התושבים ולהצעיד את קריית מלאכי קדימה".

הוועדה המחוזית ציינה כי התוכנית נדרשת להתחדשות מבנים רעועים ומסוכנים, ומקדמת את מיגון המבנים בשכונה. הוועדה רואה חשיבות רבה במתן מענה לצרכים של האוכלוסייה המקומית, ובכך מבטיחה את המשך הפיתוח והתקדמותה של קריית מלאכי.

הדמייה: לאה שניאור אדריכלים