ובמקום השני: אפליקציה לסיוע בהתקף חרדה

תלמידות אולפנת הנני בקריית מלאכי זוכות במקום השני בתחרות ארצית עם אפליקציה לסיוע בזמן התקף חרדה. הדר סיבוני והלל שוורץ, תלמידות כיתה ח', יזמו פיתוח אפליקציה המסייעת להתמודד עם מצבי לחץ. האפליקציה זכתה במקום השני בתחרות ארצית ליזמות חברתית וטכנולוגית


בנות אולפנת הנני בקריית מלאכי זכו במקום השני בתחרות ארצית ליזמות חברתית וטכנולוגית, שהתקיימה במתחם הבורסה לניירות ערך בתל אביב. התלמידות הציגו מיזם חדשני ומרגש בשם Lesstress: אפליקציה לסיוע בזמן אמת לאנשים החווים התקף חרדה.

האפליקציה, שפותחה במסגרת תוכנית "מרכז המראה" של משרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה והחברה למתנ"סים, מאפשרת זיהוי ואבחון של תסמיני חרדה באמצעות הטלפון הנייד ומציעה למשתמשים "חוף מבטחים" – כלים ועזרה להתמודדות עם ההתקף.

הדר סיבוני והלל שוורץ, תלמידות כיתה ח' באולפנה, הציגו את המיזם המרשים בפני צוות השופטים והותירו רושם עז. "הן רתמו את הטכנולוגיה והמחקר לנתינה ולתמיכה," ציינה אושרת עשור שפירא, מנהלת מרכז הצעירים שהובילה את הפרויקט. "אבל ההצלחה לא מתקיימת לבדה והיא הרבה בזכות המסירות ללא תנאי והאמונה שלהן בפרויקט וביוזמה עצמה".
הפרויקט הייחודי הוא פרי שיתוף פעולה בין מתנ"ס קריית מלאכי, משרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה והחברה למתנ"סים. זוהי השנה השנייה שבה הפרויקט מתקיים בעיר, ומביא כבוד רב לקריית מלאכי ולתושביה הצעירים והמוכשרים.

מנהלת אולפנת הנני, נגה ותרי, התייחסה גם היא להישג המרשים של התלמידות: "הדר והלל הן דוגמה מצוינת לאיך התלמידות שלנו יכולות לקחת את הכלים שהן מקבלות בבית הספר וליצור מהם משהו מדהים. אני גאה בהן ובכל הצוות על ההשקעה והמסירות".

צילום: עיריית קריית מלאכי