קריית מלאכי: עלייה של 10% בגיוס נשים ללחימה

בפגישה בין נציגי העירייה וצה"ל, נחשפו נתונים מרשימים על השירות המשמעותי של נוער העיר. בין הנתונים הבולטים: עלייה חדה בגיוס נשים לתפקידי לחימה וגיוס לקרבי. וגם: נוער קריית מלאכי מוביל במכינות ושנת שירות, בהשוואה לממוצע הארצי והאזורי


בפגישה שהתקיימה ביום רביעי האחרון באולם הוויטי במתנ"ס קריית מלאכי, נחשפו נתונים מרשימים המעידים על עלייה משמעותית בשירות המשמעותי והקרבי של בני ובנות העיר בצה"ל. בין הנתונים הבולטים שהוצגו, נרשמה עלייה של 10% בגיוס לקרבי ולמסלולים משמעותיים בקרב הגברים, עלייה של 10% במספר הנשים המשרתות בתפקידי לחימה (15.4%) – מעל לממוצע הארצי (13.8%) והמחוזי (14.3%).

נתון בולט נוסף הוא שנוער קריית מלאכי מוביל במספר המשתתפים במכינות ושנות שירות עם 9.1% גיוס, נתון שהוא גבוה מהממוצע הארצי (8%) והמחוזי (4.7%).

הפגישה נערכה בהשתתפות ראש העיר אליהו זהר, מפקד לשכת הגיוס באזור הדרום סא"ל רועי דור, הממונה על החינוך שלומי מלכה, מנכ"ל עמותת מגלן איתן פונו ,מנכ"ל העירייה יוסף כהן, מנהל אגף החינוך ד"ר אבי אדרי, מנהלת מחלקת הנוער אדיסה טסמה יאסו, מנהלת האגף לשירותים יואלה תבור קצינים וגורמים נוספים. יצוין כי צה"ל מציג נתונים המבוססים על חישובים המתבצעים 3 שנים אחורה.

ראש העיר אליהו זהר הביע את גאוותו בהישגים ואמר: "הנתונים הללו מעידים על רוח המחויבות של בני ובנות הנוער שלנו, ועל הרצון שלהם לתרום למדינה ולשרת שירות משמעותי. אנו גאים בהישגים אלה, לצד העובדה שיש לנו עוד מה לשפר כדי להיות במקום בו היינו רוצים להיות. נמשיך לעבוד בשיתוף פעולה עם צה"ל ומערכת החינוך, כדי להבטיח שכל נער ונערה ימצאו את המסלול המתאים להם ביותר בצה"ל, ויתרמו למדינה בדרך המשמעותית ביותר עבורם".

מנהלת מחלקת הנוער, אדיסה טסמה יאסו: "אנו גאים בבני הנוער שלנו ובמחויבות שלהם לשירות משמעותי. נמשיך לפעול יחד עם צה"ל ומערכת החינוך כדי להבטיח שכל נער ונערה ימצאו את המסלול המתאים להם ביותר ובשירות המשמעותי ביותר עבורם ועבור המדינה שלנו".

צילום: עיריית קריית מלאכי