רש"י 5 קריית מלאכי
אנשי קשר
08-8602553
א'- 8:00-16:30
ב'- 8:00-19:00
ג'- 8:00-16:30
ד'- 8:00-19:00
ה'- 8:00-16:00
טבלת אנשי קשר - מרכז הצעירים
שם תפקיד טלפון נייד/שלוחה מייל
שם: ליאת פטיטו תפקיד: מנהלת מרכז הצעירים טלפון: נייד: דוא"ל: [email protected]
שם: אור אסולין תפקיד: רכזת חיילים משוחררים טלפון: נייד: דוא"ל: [email protected]
שם: גלי סלומון תפקיד: רכזת הישגים טלפון: נייד: דוא"ל: [email protected]
שם: שרה אלמו תפקיד: רכזת הישגים טלפון: נייד: דוא"ל: [email protected]
שם: ניסים חי דוד תפקיד: רכזת מעובות חברתית טלפון: נייד: דוא"ל: [email protected]
שם: חגית נגוסה תפקיד: רכזת תעסוקה ופיתוח קריירה טלפון: נייד: דוא"ל: [email protected]
שם: ספיר אוחיון תפקיד: רכזת תכנית למרחק טלפון: נייד: דוא"ל: [email protected]
שם: זהבה בלאי תפקיד: רכז צעירים בשכונות טלפון: נייד: דוא"ל: [email protected]

רקע מרכז צעירים

"מרכז הצעירים קריית מלאכי" הוקם באוקטובר 2014 במטרה לקדם את עתידם האישי והמקצועי של צעירי העיר ,למצות את הפוטנציאל הגלום בהם ולהוות לכתובת משמעותית בעיר  להגשמת שאיפותיהם ,יכולותיהם וחלומותיהם .

מרכז צעירים קריית מלאכי הוא בית עבור הצעירים.

המרכז  משמש כגוף המוביל בעיר את נושא הצעירים, מאפשר ומכוון את הצעירים לפעולות חברתיות בקהילה ולתחושת שייכות קהילתית ולעצמאות. 

אוכלוסיית היעד: צעירים קריית מלאכי בגילאים 18-40

שירותי המרכז

 1. ייעוץ וליווי חיילים משוחררים - מרכז הצעירים  משמש כשלוחה של האגף והקרן לחיילים משוחררים של משרד הביטחון, ומעמיד לרשות החיילים המשוחררים בקריית מלאכי  שירותי ייעוץ וליווי אישי על ידי רכזת חיילים משוחררים בנוגע לזכויות החייל המשוחרר /בת/ן שירות לאומי, אימות נתונים של מלגות שונות, שוברים (ואוצ'רים) לקורסי פסיכומטרי, הטבות להשלמת בגרויות , ייעוץ תעסוקתי ועוד.
  בנוסף, מרכז הצעירים מוביל פעמיים בשנה סדנאות שחרור בשיתוף צה"ל , משרד הביטחון , קרן גרוס חברת הנחייה ,בהן משתתפים חיילי העיר לקראת שחרורם מצהל וזאת על מנת להכין אותם לעולם האזרחות בצורה הטובה ביותר .

 2. ההשכלה הגבוהה – הכוונת הצעירים וליוויים בתהליך קבלת החלטות בבחירת כיוון הלימודים האקדמיים על ידי ייעוץ אישי ופרטני ,חשיפתם למאגר מידע רחב אודות עולם האקדמיה, תנאי הקבלה למסלולים השונים, סיכויי קבלה ויעוץ למלגות. כמו כן, ניתנים שרותי הכוון תעסוקתי-לימודי, קורסי פסיכומטרי והנחות בדמי רישום למוסדות האקדמאים שונים, אירועים וסדנאות לעידוד השכלה גבוהה וכניסה לאקדמיה .
  למאגר המלגות מוזמנים להכנס לכאן.
  למחשבון ממוצע בגרויות כנסו לכאן 
  למחשבון סיכויי קבלה ללימודים כנסו לכאן

 3. מעורבות חברתית – תחום המעורבות החברתית מבוסס על השאיפה למנף את אוכלוסיית הצעירים בקריית מלאכי ולהפוך אותם לכוח מוביל בחברה בכלל ובאזור מגוריהם בפרט על ידי טיפוח מנהיגות מקומית צעירה ,על ידי הקמת "קבוצות השפעה" כגון , קבוצת נשים ,קבוצת ריצה , קב' סטודנטים, פיתוח תרבות שעות הפנאי והתנדבות מקומית

 4. תעסוקה ופיתוח קריירה  – מתן כלים ומענה לצעירים המחפשים את דרכם בעולם התעסוקה  על ידי ליווי אישי וקבוצתי וחיזוק האפשרויות לתעסוקה איכותית :  ייעוץ בכתיבת קורות חיים ,הכנה לראיונות עבודה ומרכזי הערכה בנוסף, פועל המרכז לפיתוח מאגר משרות ייחודי לצעירים וחיילים משוחררים, ליצירת קשר עם מעסיקים פוטנציאליים, לקיום סדנאות להכוון מקצועי–תעסוקתי, לקיום ירידים ועוד.

 5. תכנית "למרחק"  היא תכנית תעסוקה ייעודית ליוצאי אתיופיה בגילאים 18-45 אשר מתמקדת בקידום תעסוקתי  איכותי ובפיתוח קריירה מטרתה לתת מענה לצרכים ולחסמים הייחודיים של צעירים יוצאי אתיופיה ע"י  ליווי פרטני והכשרות בשיתוף עם מעסיקים - מלגת לימודים מלאה עם מלגת קיום והבטחה להשמה במעסיק הרלוונטי, כולל שיעורי עזר. במסגרת תכנית  נבנית לכל משתתף תכנית עבודה אישית, ההולמת את שאיפותיו ויכולותיו, "חליפה אישית" לכל משתתף. בנוסף, לתכנית סל מענים גמיש מאוד שבאמצעותו ניתן לסייע לכל משתתף להגשים את תכנית העבודה שלו.

 6. תכנית " צעירים בשכונות" תכנית חדשה במסגרת פרויקט "שיקום שכונות חוזר". מטרת התכנית היא קידום צעירות וצעירים בתחומי שיקום שכונות להשכלה גבוהה ולתעסוקה איכותית, תוך מיצוי היכולות האישיות. במקביל, הצעירים יכירו ויתחברו עם צעירים נוספים בשכונה, יתרמו וישקיעו בקידומה באמצעות סיוע לנוער, קשישים ולקהילה כולה.